Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... informații despre dosar penal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

informații despre dosar penal

cum pot sa aflu si eu mai multe informati despre dosarul meu
Depinde unde se află dosarul. Dacă este la judecătorie, mergeți la arhivă și solicitați dosarul la studiu. Dacă se află la Parchet, solicitați informații de acolo. În orice caz, este indicat ajutorul unui avocat, care are acces la dosar în baza unei Împuterniciri avocațiale.
credeti ca o sa imi dea o pedeapsa cu executare pt conducere fara permis sub influenta bauturilor alcoolice ?
Individualizarea pedepsei se face in functie de circumstantele reale si personale, din mesajul dvs nu se poate face nicio analiza.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
eu eram sub influenta bauturilor alcoolice ..mi a iesit alcoolemia 0.70 iar un fost procuror nu mia acordat prioritate si a intrat in mine ma aruncat in alt autovehicul acum chiar nu stiu cu ce pedeapsa o sa ma aleg si cn o sa faca masinile ..domnu avocat
am uitat sa precizez nu detin permis auto