Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Datorii fiscale PFA in conditiile pensionarii ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Datorii fiscale PFA in conditiile pensionarii anticipate

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti ce datorii fiscale va avea PFA-ul meu dupa ce eu voi avea calitatea de pensionar anticipat partial. Mentionez ca nu am calitatea de angajat/salariat nici la PFA, nici in alta parte si ca pana acum am avut contract cu Casa de Pensii in vederea platii pensiei suplimentare.
Va multumesc anticipat.
Nu se schimba nimic decat cand veti iesi la pensie normala, caz in care nu mai trebuie sa platiti cas ci doar cass.