avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 881 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Datorii fiscale PFA in conditiile pensionarii ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Datorii fiscale PFA in conditiile pensionarii anticipate

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti ce datorii fiscale va avea PFA-ul meu dupa ce eu voi avea calitatea de pensionar anticipat partial. Mentionez ca nu am calitatea de angajat/salariat nici la PFA, nici in alta parte si ca pana acum am avut contract cu Casa de Pensii in vederea platii pensiei suplimentare.
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 17:44, 25 Noiembrie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu se schimba nimic decat cand veti iesi la pensie normala, caz in care nu mai trebuie sa platiti cas ci doar cass.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca optez sa ies la pensie trebuie sa inchid pfa-ul? dinumarcel dinumarcel Buna ziua, Va deranjez cu o solicitare. Am un PFA functional. Pe de alta parte am posibilitatea sa ies anticipat la pensie. Daca optez sa ies la pensie ... (vezi toată discuția)
Infiintez pfa, ce datorii salariale am MOCANU DOINA MOCANU DOINA Buna dimineata, Incepand cu luna ianuarie 2014, infiintez un cabinet. Voi avea si o salariata. Va rog sa-mi spuneti, care sunt \\"pasii\\" pe ... (vezi toată discuția)
Care sunt taxele si impozitele de plata? ema.1 ema.1 Sunt pfi si as dori sa aflu care imi sunt obligatiile fata de stat( ce impozite si taxe sunt obligata sa platesc,contributia la sanatate , la fond social de ... (vezi toată discuția)