Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Trecere din pensie anticipată parțial la limită de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Trecere din pensie anticipată parțial la limită de vârstă.

Bună ziua! Soția mea s-a pensionat anticipat parțial la data de 01.11.2016 cu penalizare până la data de 01.11 2018 . Dacă poate să-mi spună cineva se aplică indicele de corecție la punctajul rezultat din noua decizie de pensionare emisă în data de 01.11.2018, și care cel din anul 2016 sau cel din anul 2018. Vă mulțumesc.
Cel de la deschiderea drepturilor.
Bună ziua! Drepturile noi de pensie stabilite în data de 01.11.2018 ? Vă mulțumesc.
Indicele de corectie valabil la 01/11/2016