Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Deductibilitate tichete cadou
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Deductibilitate tichete cadou

Buna ziua,

Este vb de deductibilitat limitata la 5% din valoarea BRUTA sau NETA a cheltuielilor cu salariile personalului pt tichetele cadou in valoare de 150 lei / ocazie ?
Bună ziua! Valoare brută, valoarea înregistrare în contul 641.