Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cheltuieli deductibile - cazare si tranport
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cheltuieli deductibile - cazare si tranport

Buna ziua,

In cadrul unui CIM cu loc de munca mobil, cum tratez cazarea si transportul astfel incat aceste cheltuieli sa fie deductibile? Se mentioneaza sau nu in CIM? Pot fi considerate avantaje in natura? ( in acest caz ce tratament fiscal ar avea?). Sau se mentioneaza doar in ROI?
george-neagu, moderator
Aveti HG 714/2018 si vedeti cum se incadreaza.Trebuie vazuta mobilitatea locului si fata de domiciliul salariatului.Legal sunt deductibile.