Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transfer in interesul serviciului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transfer in interesul serviciului

Buna ziua,am fost angajata la o primarie din judetul Giurgiu,consilier asistent pe perioada determinata.In luna iunie anul acesta am depus la Anaf Ploiesti cerere de transfer in interesul serviciului.Pe data de 11 noiembrie a avut loc transferul si am inceput serviciul la Anaf.Dupa doua saptamani am fost sunata de la serviciul resurse umane sa ma prezint urgent la dansele deoarece trebuie sa-mi dau demisia.Motivul este ca eu nu puteam fi transferata deoarece eram angajata pe perioada determinata.Intrebarea mea este:ce pot face in aceasta situatie?Mentionez ca la primaria de unde m-am transferat nu ma mai primeste inapoi.
Greseala este a celor care au aprobat transferul ... O solutie ar fi ca ANAF sa transforme postul ocupat de dvs .