Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Se poate face transferul personalului contractual pe ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Se poate face transferul personalului contractual pe un post ...

Se poate face transferul personalului contractual pe un post similar de functionar public, in cadrul aceleiași instituții publice, cu acordul primarului?
Eu sunt angajata ca asistent social debutant, functie contractuală pe o perioada de 6 luni in cadrul unei primarii, iar acum s-a scos la concurs, un post de consilier debutant in cadrul Compartimentului de Asistenta Sociala.
Se pot modifica raporturile de serviciu/ sau să nu mai particip la concurs, daca domnul primar este de acord să rămân eu pe acea functie publică?
Nu.decat cu concurs
Nu opereaza transferul in aceasta situatie , in schimb se poate transforma postul din contractual in functionar public.
Imi puteti spune cum trebuie procedat, in ce bază legală? Va mulțumesc mult!

Cornel Vasile a scris:

Nu opereaza transferul in aceasta situatie , in schimb se poate transforma postul din contractual in functionar public.