avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Se poate face transferul personalului contractual pe ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Se poate face transferul personalului contractual pe un post ...

Se poate face transferul personalului contractual pe un post similar de functionar public, in cadrul aceleiași instituții publice, cu acordul primarului?
Eu sunt angajata ca asistent social debutant, functie contractuală pe o perioada de 6 luni in cadrul unei primarii, iar acum s-a scos la concurs, un post de consilier debutant in cadrul Compartimentului de Asistenta Sociala.
Se pot modifica raporturile de serviciu/ sau să nu mai particip la concurs, daca domnul primar este de acord să rămân eu pe acea functie publică?
Cel mai recent răspuns: gabriellafk , utilizator 23:47, 21 Noiembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu.decat cu concurs
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu opereaza transferul in aceasta situatie , in schimb se poate transforma postul din contractual in functionar public.
Imi puteti spune cum trebuie procedat, in ce bază legală? Va mulțumesc mult!

Cornel Vasile a scris:

Nu opereaza transferul in aceasta situatie , in schimb se poate transforma postul din contractual in functionar public.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mutare fneacsu fneacsu Sunt functionar public consilier juridic principal numit pe perioada determinata. In cadrul institutiei exista un post vacant permanent in cadrul altui ... (vezi toată discuția)
Demisie mihaita10 mihaita10 Buna ziua, Sunt functionar public, consilier superior la o primarie si nu sunt pe aceiasi \"lungime de unda\" cu sefu....el spune ceva, eu ii spun ca nu e ... (vezi toată discuția)
Bună ziua ! vă rugăm frumos să ne ajutați cu un răspuns ... oanaportar oanaportar Bună ziua ! Vă rugăm frumos să ne ajutați cu un răspuns la următoarea întrebare: - un economist, grad I A, gradația 4, care este personal ... (vezi toată discuția)