Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Malpraxis medical nu stiu cum sa procedez
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Malpraxis medical nu stiu cum sa procedez

Buna seara,
Am fost operat in luna mai la ochi pentru ca aveam strabism.
In urma operatiei ochiul meu este mult mai rau ca inainte si nu stiu daca acest lucru se considera un caz de malpraxis din partea medicului care m-a operat. Nu stiu cu cine sa discut toate astea.
Strîngeti toate actele medicale ,dovada cheltuielilor,încercați să obțineți și alte opinii medicale consultant și alți dr și apoi apelați la un avocat care va poate îndruma corespunzător.
exista avocati specializati pe malpraxis?

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Strîngeti toate actele medicale ,dovada cheltuielilor,încercați să obțineți și alte opinii medicale consultant și alți dr și apoi apelați la un avocat care va poate îndruma corespunzător.