avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Malpraxis, soția mea a născut o fetiță de 3 kg ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Malpraxis, soția mea a născut o fetiță de 3 kg prin cezariana, ...

Malpraxis, soția mea a născut o fetiță de 3 kg prin cezariana, in prima zi de naștere al copilului am fost anunțat că fetița e bine, a doua zi, soția și medicul ginecolog mi-a spus că fetița are mana rupt din glavicula, medicul a spus că sa grăbit să extragă copilul sa nu înghițea lichid și a apucat cu degetul mânuță dreapta, dar am avut o surpriza la externarea copilului, pe scrisoare medicala scria că e ruptă din humerus,nu din glavicula cum a spus medicul ginecolog, doresc sa mă îndrumați unde pot depune plângere, mânuță a fost pusă in gips dar medicul chirurg pediatrie din infantila nu a pus oasele bine și nu sau sudat bine,
Cel mai recent răspuns: ..sorin, , utilizator 17:11, 29 Octombrie 2020
Mai întâi vă adresați la Colegiul Medicilor și apoi, dacă răspunsul lor nu este pe măsura așteptărilor, în instanță.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu va obliga nimeni sa va adresati Colegiul Medicilor ,nu este o procedura prealabila obligatorie demararii unei plangeri penale sau unui proces civil in raspundere civila delictuala.Plangerea la Colegiu nu duce decât la tergiversarea celorlalte posibile proceduri care oricum durează mult.Cautati pe net av specializat în malpraxis medical și mergeți pt o consultație și pt a vedea ce sanse exista etc.Recent au avut loc conferințe pe această temă iar opinia unanimă a avocaților specializati in acest domeniu a fost ca procedura respectiva este inutilă..
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_487...
si aici: www.avocatnet.ro/articol_381...
Mulțumesc!


Cristina Filimon a scris:

Mai întâi vă adresați la Colegiul Medicilor și apoi, dacă răspunsul lor nu este pe măsura așteptărilor, în instanță.

Mulțumesc!

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu va obliga nimeni sa va adresati Colegiul Medicilor ,nu este o procedura prealabila obligatorie demararii unei plangeri penale sau unui proces civil in raspundere civila delictuala.Plangerea la Colegiu nu duce decât la tergiversarea celorlalte posibile proceduri care oricum durează mult.Cautati pe net av specializat în malpraxis medical și mergeți pt o consultație și pt a vedea ce sanse exista etc.Recent au avut loc conferințe pe această temă iar opinia unanimă a avocaților specializati in acest domeniu a fost ca procedura respectiva este inutilă..


Alte discuții în legătură

Malpraxis mihaelam54@yahoo.com mihaelam54@yahoo.com Care sunt pasii de actiune in instanta a medicului ginecolog care a supravegheat o sarcina la 40 ani si care s-a finalizat cu moartea bebelusului inainte de ... (vezi toată discuția)
Malpraxis - rog sfaturi ALEXANDERT ALEXANDERT Buna ziua, din pacate va scriu in legatura cu o situatie foarte grava: sotia mea a efectuat o colonoscopie in urma careia i s-a pus un diagnostic gresit ... (vezi toată discuția)
Actiune in instanta malpraxis Davidbia Davidbia Buna ziua Friedmann Bianca ma numesc am o problema legata de o operatie de cezariana in urma cu 4 ani am nascut la un spital de stat in urma operatiei la 4 ... (vezi toată discuția)