avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale declaratie de creanta pt. lichidarea S.C. dizolvate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

declaratie de creanta pt. lichidarea S.C. dizolvate

cine poate sa-mi trimita un model de declaratie de creanta pentru lichidarea societatilor comerciale dizolvate?
Cel mai recent răspuns: romibaro , utilizator 15:14, 23 Iunie 2006
Declaratia de creanta nu este deosebita de cea prevazuta de legea nr. 64-195. Trebuie sa contina urmatoarele: datele creditorului, valoarea creantei, ce reprezinta creanta , temeiul juridic, semntura si stampila, iar ca anexa dovada ( contract, facturi, etc.). Model nu am la indemana, dar daca nu -ti este urgent iti trimit maine.
a aparut noua lege a insolventei fratilor, 85/2006 care intra in vigoare de la 1 iulie 2006!
Ultima modificare: Vineri, 16 Iunie 2006
Toth Sz., utilizator

la 20.07.2006!!!!

a aparut noua lege a insolventei fratilor, 85/2006 care intra in vigoare de la 1 iulie 2006!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inscrierea la masa credala Aura2 Aura2 Cum trebuie facuta cererea de inscriere la masa credala a unui creditor impotriva unei societati aflata in insolventa? Ma puteti ajuta cu un model? (vezi toată discuția)
Insolventa Gheorgheni Alina G Gheorgheni Alina G As putea eu, ca societate comerciala sa declar insolventa o alta societate comerciala, care nu mi-a achitat un debit vechi de 1 an? Ce conditii trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Cerere insolventa caprice caprice ma ajutati va rog cu un model de cerere de insolventa? multumesc (vezi toată discuția)