Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale declaratie de creanta pt. lichidarea S.C. dizolvate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

declaratie de creanta pt. lichidarea S.C. dizolvate

cine poate sa-mi trimita un model de declaratie de creanta pentru lichidarea societatilor comerciale dizolvate?
Declaratia de creanta nu este deosebita de cea prevazuta de legea nr. 64-195. Trebuie sa contina urmatoarele: datele creditorului, valoarea creantei, ce reprezinta creanta , temeiul juridic, semntura si stampila, iar ca anexa dovada ( contract, facturi, etc.). Model nu am la indemana, dar daca nu -ti este urgent iti trimit maine.
a aparut noua lege a insolventei fratilor, 85/2006 care intra in vigoare de la 1 iulie 2006!
Toth Sz., utilizator

la 20.07.2006!!!!

a aparut noua lege a insolventei fratilor, 85/2006 care intra in vigoare de la 1 iulie 2006!