Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale deschidere srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

deschidere srl

Salut! Am si eu o intrebare: vreau sa-mi deschid un srl, cu aproximatie la cat m-ar duce daca apelez la un cabinet de avocatura? taxe+ comisioane deschidere firma + comision avocat?
Cheltuieli obligatorii: 400 RON (taxe registru, specimen de semnatura)+ 200 RON (capital social minim). Cat despre onorarii, depinde de fiecare avocat in parte, de munca prestata efectiv in dosar.
Carmen multumesc da' nu stii cam cu aproximatie cat ar fi? NU vreau nimic la urgenta, deci in conditii normale in jur de ce suma se percepe la cabinete de avocatura?
de la 600 lei in sus
Daca actele iti sunt facute de consultantii de la ORC nu e costa mai mult de 200 RON , pe langa taxele cu monitorul oficial si capitalul social. Deci in jur de 600 -700 RON.
Aha, deci; oki, va multumesc mult.