Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Timp de munca inregistrat gresit in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Timp de munca inregistrat gresit in revisal

Buna dimineata ,daca am un angajat pensionar cu CIM cu timp de lucru 4 ore care a fost declarat in revisal cu timp de munca 8 ore din greseala , care s-a vazut doar la incetare CIM ,ce trebuie facut pt. a evita un control sau o amenda ? multumesc .
Corecție în Revisal.
Pot corecta chiar daca am incetat CIM cu data de 02.12.2019 ?
Da...pasii sunt:
- anulare încetare
- corecție
- înregistrare încetare
- generare fisier...depunere fisier.
Multumesc .