Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... URGEEEEEENT
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

URGEEEEEENT

Imi trebuie un model de cerere in anulare pe og 5/2001. Pe mp sau aici daca se poate, multumesc.

Cu cat se timbreaza o astfel de cerere?
Taxa judiciara de timbru - 39 RON.
Deci nu cerere de emitere a somatiei de plata. Cerere in anularea ordonantei date pe OG5., facuta de debitor. Se timbreaza la jumate pt cererea de emitere a ordonantei, sau o incadram la neevaluabile...
Scuze. In legatura cu timbrarea cererii in anulare, este o discutie anterioara, in aceeasi sectiune. Eu as plati jumatate din taxa achitata pentru somatie, pentru a evita orice discutie pe acest aspect.
si un model de cerere? :(