avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Licente software necesare firma IT (6201)
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Licente software necesare firma IT (6201)

Un startup IT cu cod caen 6201 poate sa foloseasca licentele software (windows, software mediu de programare) ale clientului sau trebuie sa aiba el licentele cumparate pe firma ?
Ultima modificare: Miercuri, 4 Decembrie 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 13:03, 4 Decembrie 2019
Trebuie sa aiba el licentele cumparate pe firma.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Licenta windows home pe firma popescuiulia popescuiulia Se poate lucra pe firma cu Windows Home sau trebuie obligatoriu versiunea Pro? Se poate face contract de comodat intre mine si firma mea pentru un laptop cu ... (vezi toată discuția)
Codurile caen se cumuleaza la norma de venit? moniquesro moniquesro Buna ziua, as dori sa stiu urmatoare informatii, pot sa imi aleg mai multe coduri CAEN? si daca da in cazul in care aleg impozitarea la norma de venit se ... (vezi toată discuția)
Pot comercializa licențe software ca persoanã fizicã? D_Adorian D_Adorian Doresc să pun la vânzare licențe de utilizare pentru un produs software dezvoltat de mine. Este legal acest lucru atât timp cât nu sunt înregistrat ... (vezi toată discuția)