Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbare certificat de nastere (adoptie) - major
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbare certificat de nastere (adoptie) - major

Buna ziua, tatal meu m-a adoptat recent, si voiam sa intreb care sunt pasii de urmat pentru a-mi schimba certificatul de nastere, CI-ul etc...(mai exact unde si cum). Sunt majora

Multumesc, nu gasesc informatii pe internet, sau poate nu stiu eu sa caut cum trebuie.

O zi placuta
AncaIoana97, utilizator
Dacă adoptia s-a făcut în baza unei hotărâri judecătorești ,mergeți cu sentința la primăria de care aparțieti si va vor emite noul certificat de naștere.
adrian_chivu2001, utilizator
Multumesc mult. Da, am primit deja decizia prin posta. Multumesc mult inca o data. :)