Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Loc de parcare ocupat cu tomberoane, zilnic
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Loc de parcare ocupat cu tomberoane, zilnic

Buna seara. Problema pe care o voi prezenta este in legatura cu pubelele de gunoi, astfel; de aproximativ un an de zile gasesc intre 4 si 12 tomberoane, pe locul de parcare pe care l-am inchiriat de la primarie. Cum pot impune asociatiei de proprietari a imobilului, in fata caruia se situeaza locul de parcare, sa nu il mai ocupe zilnic cu gunoaie/tomberoane. Am discutat cu acestia, cu primaria, cu firma de salubritate si nici unul nu considera ca este in obligatia lor sa imi lase locul liber. Locul de parcare este numerotat.
Dicutati direct cu vinovatii care amplaseaza pubelele pe locul de parcare
Asociatia de proprietari nu este responsabila deoarece nu aceasta manevreaza pubelele