Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire apartament dupa ce acesta a fost vandut
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire apartament dupa ce acesta a fost vandut

In urma cu mai multi ani, fratele mamei a vandut singur apartamentul parintilor lor , fara sa ii lase nimic mamei. Multa vreme mama a crezut ca tatal ei ar fi fost de acord cu acest lucru. Mama a fost la notariat zilele acestea unde a aflat ca tatal ei, din nu stiu ce motive, a renuntat la orice drept la apartament in favoarea celor 2 copiii: mama si fratele ei. Fratele mamei a luat toti banii pe apartament. Mama nu a revendicat niciodata ceva de pe urma apartamentului. O mai poate face acum, avand in vedere ca fratele ei e mort dar are 2 fete cu situatie financiara foarte buna? Pe cine are putea mama da in judecata, acum dupa vreo 40 si ceva de ani de la eveniment?
La trecerea a 40 de ani de la incheierea actelor este tardiv orice pretentie