Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Intenția poate fi încadrată tentativa la omor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Intenția poate fi încadrată tentativa la omor

Dacă m-am întâlnit cu 2 băieții care l-au batut pe varul meu in vârsta de 14 anii și am oprit langa ei am deschis geamul și chiar i-am rugat frumos să-l lase in pace sa nu-l mai bata.iar ei au început sa ma înjure de copii ca ma bat și pe mine.iar eu casa ii sperii i-am alergat cu mașina și m-am făcut de 2 orii înspre ei cu mașina fără sa lovesc pe nimeni.a venit politia rutieră a vizionat camerele de supraveghere și au făcut proces verbal ca nu exista victime și nu a fost nimeni lovit.ma poate încadra la tentativa la omor dacă ei nu au nici măcar o ora de spitalizare sau îngrijirii medicale?
Cei care au vizionat inregistrarile video ce spun?
Acela care le vede va poate raspunde.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Cei care au vizionat inregistrarile video ce spun?
Acela care le vede va poate raspunde.

Am înțeles ca as fi încadrat la tent la omor.Dar ce nu înțeleg este ca eu nu am atins pe nimeni pe când ei l-au înjunghiat pe varul meu iau pus viața in pericol dar totuși ia încadrat la vătămare corporala