Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pe cont.
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pe cont.

Bună ziua..am girat ca persoană fizică și soț o linie de credit,.. ulterior am divorțat și madam nu a mai plătit creditul urmând să mi se facă oprirea pe cont. Acum madam s-a angajat și d oresc să știu dacă în continuare îmi va opri din salar? Mulțumesc.
Vă mulțumesc mult pt raspuns. Mai vreau doar să vă întreb dacă sunt executat silit de aproape 2 ani și mi s-a oprit 30%din salar până acum + o pensie alimentară care o dau din mână , mai stau și în chirie .... pot negocia ca pe lună să îmi tragă mai putin pt. a putea supraietui?
Depinde cu cine vreți să negociați. Mai trebuie și ca acea parte să accepte o negociere.
Mulțumesc frumos.