avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vanzare active fără acordul celui de-al doilea ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vanzare active fără acordul celui de-al doilea asociat

Buna seara!
Am înființat un srl cu un al doilea asociat si administrator 50% 50% însă datorita unor neînțelegeri si conflicte de interese doresc sa imi vând partea de active unui tert acționar. As putea sa fac acest lucru fără acordul celui de-al doilea acționar?

Alte discuții în legătură

Vanzare active srl-aveam sau nu voie cosminghe cosminghe Buna ziua Impreuna cu un asociat am infiintat un srl eu aveam 50% el 50% iar eu eram unicul administrator al societatii, pentru a ... (vezi toată discuția)
Posibil conflict de interese in proiect european Ludof Ludof Buna ziua, In acest moment asociatia pe care o conduc implementeaza un proiect european in calitate de partener. Asociatia noastra, impreuna cu alta asociatie ... (vezi toată discuția)
Demisie administrator d2b d2b Suntem patru asociati la un SRL nou infiintat. Pe langa faptul ca sunt si asociat sunt si administrator. De 3 luni de zile, ceielalti asociati refuza sa mai ... (vezi toată discuția)