Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cercetare penala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cercetare penala

Buna ziua!
Va rog frumos o intrebare: eu sunt din Ploiesti si am fost citat tocmai la Oradea,Deva Si Hunedoara dintr-un dosar disjuns de la Giurgiu,disjuns dupa 5 ani de cercetare penala care nici acum n-a fost inceput fondul la el.in calitate de suspect dosar penal evaziune,pentru niste facturi ordinare false de acum 8 ani de zile
Ce trebuie sa fac pentru a fi anchetat in localitatea mea?
Eu chiar nu am posibilitati materiale si am si un singur baietel cu un grad de handicap grav,autism.foarte atasat emotional de mine
Nu vreau sa-mi folosesc copilul,vreau sa-mi asum faptele si sa platesc pentru ele.dar totusi,mi-ar fi imposibil omeneste sa fug in atatea locuri deodata si ca timp si ca bani si ca orice
Cum as mai putea atunci munci sa-mi intretin familia?
Va multumesc anticipat!
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc frumos!
Stima!