avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 902 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... STimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

STimulent de insertie

Buna ziua ,vreau sa va întreb in ce condiții se acorda stimulentul de inserție pana la vârsta de 3 ani?multumesc
Cel mai recent răspuns: Cristinel Horeanu , Consilier juridic 14:01, 19 Decembrie 2019
Buna ziua. Pentru persoanele care obţin venituri supuse impozitului, cu cel puţin 60 de zile înainte de împlinirea de către copil a vârstei de 2 ani, respectiv 3 ani, în cazul copilului cu handicap, acordarea stimulentului de inserţie se prelungeşte .

crisana a scris:

Buna ziua ,vreau sa va întreb in ce condiții se acorda stimulentul de inserție pana la vârsta de 3 ani?multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu crestere copil carmen1975 carmen1975 Buna seara. Vreau sa intreb referitor la stimulentul de insertie, urmatoarea situatie: am optat de la inceput pentru CCC pana la 2 ani, trebuind sa revin la ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie pana la implinirea varstei de 3 ani a copilului rodicadragan rodicadragan Buna ziua Va rog, daca puteti sa ma luminati in privinta aplicarii legii 66/2016, mai exact cu privire la stimulentul de insertie acordat pana la implinirea ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie Vlaicuandreea Vlaicuandreea Bună ziua, am și eu o întrebare mai primesc stimulentul de inserție pana la 3 ani dacă ma întorc mai repede cu 60 de zile, la munca, în condițiile în ... (vezi toată discuția)