Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... STimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

STimulent de insertie

Buna ziua ,vreau sa va întreb in ce condiții se acorda stimulentul de inserție pana la vârsta de 3 ani?multumesc
Buna ziua. Pentru persoanele care obţin venituri supuse impozitului, cu cel puţin 60 de zile înainte de împlinirea de către copil a vârstei de 2 ani, respectiv 3 ani, în cazul copilului cu handicap, acordarea stimulentului de inserţie se prelungeşte .

crisana a scris:

Buna ziua ,vreau sa va întreb in ce condiții se acorda stimulentul de inserție pana la vârsta de 3 ani?multumesc