avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Modificare contract de comodat
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Modificare contract de comodat

Se poate modifica contractul de comodat dat pentru infiintarea unui PFA, in care s-a specificat intreaga suprafata data spre folosinta
( apartament cu 2 camere) , la 1 camera ? Apartamentul este si rezidential , iar daca se ia in calcul toata suprafata apartamentului pentru impozitare (raport de evaluare) apartamentul ar trebui sa fie nerezidential.
Daca se poate modifica prin act aditional, acest act trebuie inregistrat la Registrul comertului?

Alte discuții în legătură

Lamurire impozit pe locuinte rezidentiale/nerezidentiale Catalin39 Catalin39 Doresc sa ma asigur ca inteleg care este procedura cu privire la delimitare. Din cate am inteles de la un reprezentat al Directiei de Taxe si Impozite, in ... (vezi toată discuția)
Contract de comodat Any35 Any35 Bună ziua! Vreau să-mi deschid un pfa pentru a închiria un spațiu într-un salon, pentru manichiura. M-am înregistrat la Registrul comerțului și ... (vezi toată discuția)