Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dreptul unui administraror al unui SRL
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dreptul unui administraror al unui SRL

administratorul unei societati cu raspundere limitata poate folosi un autoturism al societatii in scopuri personale(ex.la plecarea in concediu),cheltuielile pentru combustibil,parcari,etc.fiind suportate de el?
Autoturismul proprietatea societatii poate fi folosit de catre administrator in scopuri personale; pentru aceasta se face autofacturarea.