avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 884 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Înainte de demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Înainte de demisie

Vreau sa îmi iau concediu înainte să anunț că vreau sa îmi dau demisia...dar cererea a fost refuzată...cum procedez?ms
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:58, 22 Decembrie 2019
In acest caz, nu aveti decat sa va dati demisia, iar zilele de CO neefectuate se vor compensa in bani la incetarea c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preaviz adinutza.2008 adinutza.2008 Daca inceteaza raporturile de munca in temeiul art.55, lit.b codul muncii, pot ca in perioada de preaviz(15 zile) sa imi iau concediu de odihna sau un concediu ... (vezi toată discuția)
Compensare in bani a concediului neefectuat Roger25 Roger25 Buna seara, Ca angajat in firma actuala, avem dreptul fiecare la 24 zile CO / an. Pe anul ce a trecut, mi-am efectuat integral tot concediul. Luna aceasta, ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna ioana28_02 ioana28_02 Buna ziua! Sunt angajat ca sofer pe tir de 1 an si 4 luni si vreau sa imi dau demisia. Am pe cartea de munca trecut minimul pe economie si nu am beneficiat de ... (vezi toată discuția)