Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Contribuție somaj la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Contribuție somaj la pensie

În carnetul de munca în perioada de șomaj e trecuta o valoare, dar în decizia de pensionare in dreptul șomajului ca valoare este "zero".
Despre ce perioada este vorba ?

GigiH a scris:

În carnetul de munca în perioada de șomaj e trecuta o valoare, dar în decizia de pensionare in dreptul șomajului ca valoare este "zero".

Este vorba de perioada de iarna 1998-1999, 1999-2000, 2000-2001(01.04), când am lucrat în construcții poduri.

Cornel Vasile a scris:

Despre ce perioada este vorba ?

Perioada de iarna 1998-1999, 1999-2000, 2000-2001(pana la 01.04)cand am lucrat în construcții drumuri și poduri.

Cornel Vasile a scris:

Despre ce perioada este vorba ?

Cornel Vasile a scris:

Despre ce perioada este vorba ?