Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Daca mama e pensionara gr 2 in sistemul public de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Daca mama e pensionara gr 2 in sistemul public de pensii poate primi în baza acelor acte și indemnizație pe lângă pensie? A lucrat 22 de ani

Poate primi indemnizație daca e pensionara la star, gradul 2?
Mulțumim domnul Avocat
Despre ce indemnizatie este vorba ?
sora mea este penrionara cu handicap grad 2 si beneficieaza de indemnizatia de handicap pentru grad 2, indemnizatia se acorda indiferent de venituri . este un drept
Intr-adevar, adultul cu handicap beneficiază, în condițiile legii, de o indemnizație lunară, indiferent de venituri.