Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Uzucapiune de peste 30 de ani , chitanta de mana ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Uzucapiune de peste 30 de ani , chitanta de mana pierduta,

Buna ziua
sunt peste 30 de ani de cind Parinti mei decedati au cumparat un imobil cu teren cu chitanta de mana perduta.
suntem in isntanta pe ultimul drum si tot se pronunta in suspendare pentru ca :
vanzatorul nu sa prezentat si intre timp a decedat. iar la randul lui nu figureaza ca proprietar si el a cumparat cu chitanta de mana asa se proceda pe timpuri ,
mostenitori vanzatorului nu i intereseaza nu vor sa aibe de a face , si nici nu le stim numele , deci nu i putem aduce in instanta ,
mentionez ca Mama mea cumparatoarea are o adeverinta eliberata de primarie ca locuieste ( in timpul vietii ei ) la acest imobil de 30 de ani ,
si suntem trecuti pe rolul fiscal , noi platim impozit pe acest imobil de cind locuim ,
ce putem face ? suntem pe ultimul drum la tribunal suprem ,
la tribunalul ilfov , tribunalul buftea si tribunalul municipal s a pronutat in suspendare pentru ca nu putem aduce mostenitori in instanta ,
ce putem face pentru a rezolva acesta situatie , cum putem sa ne facem acte de proprietate ?
ce ne sfatuiti sa procedam ?
Va multumesc
Manuela Rășină, administrator