avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Incadrare juridica ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Incadrare juridica ?

La certificat medico-legal cu 55 zile ingrijiri medicale, ce incadrare juridica si pedeapsa se aplica? Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: ContSters54906 , utilizator 11:09, 7 Decembrie 2009
Puteti cere daune morale cat considerati.
Ati suferit uin mod cert un prejudicii morale.
Persoana in cauza nu a voit sa rezolvam problema pe cale amiabila, unde eu i-am cerut despagubiri de 10.000 Eu, acuma vom ajunge la tribunal si m-am gandit la suma de 50.000 Eu, din experienta d-voastra, cum vi se par sumele? Multumesc inca o data. (Mentionez ca am ~~ 3 luni de cand nu ma pot ridica din pat datorita fracturii de bazin)
Ultima modificare: Duminică, 6 Decembrie 2009
nacks, utilizator
Cred ca 10 000 E , este destul.
Mai mult nu va dau instantele.
Daca as fi fost judecator v-as fi dat poate 50 000 E, dar daca eram in alta tara, nu in Romania.In Romania le-ar reduce instanta superioara.:(
nacks a scris:

... accident rutier, mai exact la o intersectie o duba nu mi-a acordat prioritate de trecere (nu a oprit la indicatorul STOP),

mai exact in localitate sau in afara?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aciident rutier cu vatamare corporala din culpa adina20032007 adina20032007 in data de 21 ian 2010 am avut un aciident rutier eram cu o dacia 1400 si era gheata pe sosea si mia intrat un audi pe contrasens intorcinduse cu partea ... (vezi toată discuția)
Accident rutier- tamponare cu consum de alcool. Amyina Amyina Am fost victima unui accident rutier, fiind tamponata din spate, vinovatul fiind un tanar. Din cauza faptului ca am suferit un traumatism cranio-cerebral am ... (vezi toată discuția)
Inca o grila ioana78adriana ioana78adriana Aruncarea unui borcan cu dulceata de la fereastra unui bloc ce da spre un trotuar intens circulat si ranirea unui pieton care a suferit multiple traumatisme ... (vezi toată discuția)