Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Incadrare juridica ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Incadrare juridica ?

La certificat medico-legal cu 55 zile ingrijiri medicale, ce incadrare juridica si pedeapsa se aplica? Multumesc anticipat
Puteti cere daune morale cat considerati.
Ati suferit uin mod cert un prejudicii morale.
Persoana in cauza nu a voit sa rezolvam problema pe cale amiabila, unde eu i-am cerut despagubiri de 10.000 Eu, acuma vom ajunge la tribunal si m-am gandit la suma de 50.000 Eu, din experienta d-voastra, cum vi se par sumele? Multumesc inca o data. (Mentionez ca am ~~ 3 luni de cand nu ma pot ridica din pat datorita fracturii de bazin)
nacks, utilizator
Cred ca 10 000 E , este destul.
Mai mult nu va dau instantele.
Daca as fi fost judecator v-as fi dat poate 50 000 E, dar daca eram in alta tara, nu in Romania.In Romania le-ar reduce instanta superioara.:(
nacks a scris:

... accident rutier, mai exact la o intersectie o duba nu mi-a acordat prioritate de trecere (nu a oprit la indicatorul STOP),

mai exact in localitate sau in afara?