Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Alcoolemie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Alcoolemie

Buna ziua, ieri in jurul orei 8:30 am, am fost oprit de catre un echipaj de politie. Am fost testat de 2 ori cu aparatul la intervale diferite. Rezultatul fiind odata de 0,44 mg si odata de 0,00 mg. Acesta mi a retinut permisul si nu mia dat dovada cu drept de conducere. Am cerut sa fiu examinat cu testare prin sange. As vrea sa stiu, care sunt procedeelee, si cum pot afla mai repede raspunsul. Tin sa precizez ca nu am baut, si am mancat 2 ciocolotele Rom. Help please.
~ Conținut șters la cerere ~
Da odata la ora 8:30 unde a rezultat 0,44 mg, si odata la cererea mea cand am ajuns la spital si a rezultat 0,00mg. Si cea de a 2 a testare am vrut sa o fac neaparat dupa ce mi s a luat sange.

PAUL777 a scris:

Testat de 2 ori alcool-test? Undeva nu sunteți sincer.

Marinsorin16z a scris:

Buna ziua, ieri in jurul orei 8:30 am, am fost oprit de catre un echipaj de politie. Am fost testat de 2 ori cu aparatul la intervale diferite. Rezultatul fiind odata de 0,44 mg si odata de 0,00 mg. Acesta mi a retinut permisul si nu mia dat dovada cu drept de conducere. Am cerut sa fiu examinat cu testare prin sange. As vrea sa stiu, care sunt procedeelee, si cum pot afla mai repede raspunsul. Tin sa precizez ca nu am baut, si am mancat 2 ciocolotele Rom. Help please.

Am un vecin care a patit acelasi lucru din cauza la otet. Si a asteptat 2 luni. Odata la buzau. A asteptat rezultatul iml si cei de la politie au zis ca a facut invarteli si la trimis la focsani. Eu depind de permis, nici macar cu drept de circulatie nu am primit.

Marinsorin16z a scris:

Da odata la ora 8:30 unde a rezultat 0,44 mg, si odata la cererea mea cand am ajuns la spital si a rezultat 0,00mg. Si cea de a 2 a testare am vrut sa o fac neaparat dupa ce mi s a luat sange.

PAUL777 a scris:

Testat de 2 ori alcool-test? Undeva nu sunteți sincer.

Marinsorin16z a scris:

Buna ziua, ieri in jurul orei 8:30 am, am fost oprit de catre un echipaj de politie. Am fost testat de 2 ori cu aparatul la intervale diferite. Rezultatul fiind odata de 0,44 mg si odata de 0,00 mg. Acesta mi a retinut permisul si nu mia dat dovada cu drept de conducere. Am cerut sa fiu examinat cu testare prin sange. As vrea sa stiu, care sunt procedeelee, si cum pot afla mai repede raspunsul. Tin sa precizez ca nu am baut, si am mancat 2 ciocolotele Rom. Help please.

~ Conținut șters la cerere ~