avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 306 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Alcoolemie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Alcoolemie

Buna ziua, ieri in jurul orei 8:30 am, am fost oprit de catre un echipaj de politie. Am fost testat de 2 ori cu aparatul la intervale diferite. Rezultatul fiind odata de 0,44 mg si odata de 0,00 mg. Acesta mi a retinut permisul si nu mia dat dovada cu drept de conducere. Am cerut sa fiu examinat cu testare prin sange. As vrea sa stiu, care sunt procedeelee, si cum pot afla mai repede raspunsul. Tin sa precizez ca nu am baut, si am mancat 2 ciocolotele Rom. Help please.
Cel mai recent răspuns: Adrian ALBU , Avocat 21:42, 7 Ianuarie 2020
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~
Da odata la ora 8:30 unde a rezultat 0,44 mg, si odata la cererea mea cand am ajuns la spital si a rezultat 0,00mg. Si cea de a 2 a testare am vrut sa o fac neaparat dupa ce mi s a luat sange.

PAUL777 a scris:

Testat de 2 ori alcool-test? Undeva nu sunteți sincer.

Marinsorin16z a scris:

Buna ziua, ieri in jurul orei 8:30 am, am fost oprit de catre un echipaj de politie. Am fost testat de 2 ori cu aparatul la intervale diferite. Rezultatul fiind odata de 0,44 mg si odata de 0,00 mg. Acesta mi a retinut permisul si nu mia dat dovada cu drept de conducere. Am cerut sa fiu examinat cu testare prin sange. As vrea sa stiu, care sunt procedeelee, si cum pot afla mai repede raspunsul. Tin sa precizez ca nu am baut, si am mancat 2 ciocolotele Rom. Help please.



Am un vecin care a patit acelasi lucru din cauza la otet. Si a asteptat 2 luni. Odata la buzau. A asteptat rezultatul iml si cei de la politie au zis ca a facut invarteli si la trimis la focsani. Eu depind de permis, nici macar cu drept de circulatie nu am primit.

Marinsorin16z a scris:

Da odata la ora 8:30 unde a rezultat 0,44 mg, si odata la cererea mea cand am ajuns la spital si a rezultat 0,00mg. Si cea de a 2 a testare am vrut sa o fac neaparat dupa ce mi s a luat sange.

PAUL777 a scris:

Testat de 2 ori alcool-test? Undeva nu sunteți sincer.

Marinsorin16z a scris:

Buna ziua, ieri in jurul orei 8:30 am, am fost oprit de catre un echipaj de politie. Am fost testat de 2 ori cu aparatul la intervale diferite. Rezultatul fiind odata de 0,44 mg si odata de 0,00 mg. Acesta mi a retinut permisul si nu mia dat dovada cu drept de conducere. Am cerut sa fiu examinat cu testare prin sange. As vrea sa stiu, care sunt procedeelee, si cum pot afla mai repede raspunsul. Tin sa precizez ca nu am baut, si am mancat 2 ciocolotele Rom. Help please.





~ Conținut șters la cerere ~

Alte discuții în legătură

Iasa la sange 0,05 Arion Semen Arion Semen Buna intr-o seara am baut 30 ml ciresata in ziua aia nu am mancat nimic ,dupa 1 ora am suflat in aparat mia iesit o,05 in aeru expirat ,am cerut probe si am ... (vezi toată discuția)
Alcoolemie =0,8 genyx genyx Am fost depistat in urma alcooltesterului cu 0,44 in aer respirat, apoi au fost luate probe de sange care au avut ca rezultat 0,8 la prima si 0,6 la a doua. Ce ... (vezi toată discuția)
0.16 alcool in aer expirat si 2.0 in sange anonimus17 anonimus17 Buna, in data de 30 mai in jurul orei 21 am consumat 1 bere la o terasa cu niste prieteni, la ora 21.30 m-am urcat la volan si la cca 100m am provocat un ... (vezi toată discuția)