Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... S-a majorat salariul minim brut pentru programul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

S-a majorat salariul minim brut pentru programul part-time?

Din moment ce contractele de munca part-time vor fi taxate cu contribuții sociale la valoarea lor reala incepand cu 1 ianuarie 2020, suntem obligati sa majoram salariul minim brut pentru programul part-time de 2 ore/zi la 558 lei/luna sau valoarea reala poate ramane 520 lei/luna?
Angajatorul este obligat să majoreze salariul minim la valoarea reală începând cu ianuarie 2020.
Sunteti obligati sa majorati salariul , conform prevederilor elgale.