Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune minor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune minor

Buna sera .In urma cu 5 ani tatal minorei a decedat, in urma unei acctiuni violente care a avut-o autoare pe mama acesteie. Dosarul penal si cel de tutela au durat 5 ani. Va rog sa ma lamuriti daca succesiunea minorei este indicat sa fie facuta in instanta sau la notar, costurile fiind o problema in acest moment. Avand in vedere ca nu a depins de minora si ca nu a existat pana in 2019 un reprezentant legal care sa se poata ocupa de acest aspect se poate cere in instanta renuntarea la acel impozit catre stat ?
matachesimona, utilizator