Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata partiala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata partiala

Buna ziua,femeile nascute ín februarie 1964,cu ce data pot sa iasa ín pensie sí care sant conditiile?Multumesc.
Kukucsi, utilizator
Februarie 1964 Septembrie 2026 62/7 33/6

Conditii:
1)Varsta 57 ani si 7 luni
2)-Stagiu 33 ani si 6 luni, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).
Multumesc frumos.
Șomajul după 2002 se adaugă la vechime?