Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general tichete cadou
Discuție deschisă în Contabilitate în general

tichete cadou

Buna ziua
Va rog frumos, am o nelamurire legata de tiochetele cadou. Suntem un hotel si nu acceptam la plata pachetelor de odihna/ tratament, tichete cadou. Emitentul de tichete, imi aga pe gat un contract pentru acceptare la plata/ afiliat finnd si acolo mentioneaza ca tichetele cadou see utilizeaza si in plata serviciilor.
Legea 165 a tichetelor nu e foarte clara.
Ma poate ajuta cineva?