Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj / dividende
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj / dividende

Buna seara,
In anul 2019 am primit indemnizatie de somaj 10 luni.Sunt actionar la un srl care are profit in 2019 si va repartiza dividende in 2020 aferente anului 2019.
Daca primesc dividende 10000lei in iunie 2020 trebuie sa returnez indemnizatia de somaj primita in 2019.
Multumesc!
chitupetre, utilizator
Nu afecteaza acest tip de venit somajul.
Nici ca valoare ? ( depaseste media de somaj lunara).
Multumesc !
chitupetre, utilizator