Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... UZUCAPIUNE TEREN EXTRAVILAN
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

UZUCAPIUNE TEREN EXTRAVILAN

Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, pentru a putea solicita in instanta uzucapiunea unui teren extravilan. in afara de un certificat eliberat de Arhivele Nationale care atesta ca detin acel teren, ce alte inscrisuri trebuie sa prezint instantei de judecata pentru a putea avea castig de cauza?
Va multumesc!
Este important sa aveti dovezi ca ati posedat terenul timp de 30 de ani (plati impozite, lucrari executate pe acel teren, culturi, etc).