Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Corectare Cf
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Corectare Cf

Cum se poate face o mentiune de corectie intrun cf in care intabularea s-a facut n baza sentintei civile,intabulat prin uzucapiune.Imi lipseste terasa de la mansarda si grajdul (actual garaj) care figurau initial dar nu le-au mai preluat insistand in greseala pana azi.
La biroul de cadastru faceti o cerere de IEM (indreptare eroare materiala) si atasati ca si act in baza caruia solicitati sentinta copie cu originalul. Il puteti scoate de la judecatorie.
Multumesc din suflrt