Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediul social documente
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediul social documente

Bună ziua, doresc să deschid o firmă, cu sediul social într-un imobil deținut de bunica mea. Problema este că în actele pe care le deține, atât în titlul de proprietate cât și în certificatul de moștenitor, nu este trecută adresa imobilului completa, adică cu număr și stradă, este trecuta doar localitatea si județul. Documentele sunt de dinainte de anul 1990. Am înțeles că nici unul dintre aceste documente nu îmi sunt de folos pentru a stabili sediul social. Ce pot face în acest caz? Se poate folosi la ONRC pentru a dovedi adresa imobilului o adeverință eliberată de primărie care să dovedească adresa sau un Extras de carte funciară, împreună cu CM sau Titlul de proprietate?! Mulțumesc
andra-celia, utilizator
Dacă proprietatea este întabulată în CF, depuneți un extras CF.
Vă mulțumesc. Voi reveni cu informații despre cum a decurs, poate sunt utile și pentru altcineva.
Bună ziua,am vorbit astăzi la departamentul juridic al Registrului comerțului , într-adevăr se poate depune un extras de carte funciara.