Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa post

Buna ziua.Am si eu o intrebare :unde as putea gasi fisa post pt. supraveghetor jocuri de noroc?#-oam mare nevoie asa ca va rog sa ma ajutati:help:va multumesc.
SC _____________________ APROBAT,
ADMINISTRATOR
FISA POSTULUI

1. Denumirea postului : SUPRAVEGHETOR JOCURI

2. Pozitia postului : Compartimentul Jocuri electronice

3. Relatiile postului :
a) ierarhice : este subordonat administratorului societatii.
b) de stat major : prin decizie a administratorului si mandat, reprezinta societatea comerciala in relatiile cu alte societati comerciale, in problemele specificate in mandat.
c) functionale : - primeste date specifice si instructiuni de lucru de la administrator si de la compartimentele societatii;
- transmite date specifice administratorului si la compartimentele din societate.

4. Atributii :
- incaseaza bani reprezentand contravaloarea impulsurilor ruletei electronice si a jocurilor electronice (inregistrate pe contorii electromecanici de intrare) si raspunde de ei pe durata serviciului sau;
- inregistreaza pe casa de marcat toate incasarile de la ruleta electronica si jocurile electronice conform contorilor electromecanici de la intrare;
- verifica permanent evidenta incasari/plati conform contorilor electromecanici intrare/iesire;
- efectueaza platile reprezentand contravaloarea impulsurilor ruletei electronice si a jocurilor electronice pa care jucatorii vor sa le retraga din joc (inregistrate pe contorii electromecanici de iesire);
- la intrarea in tura preia evidenta contorilor electromecanici de intrare/iesire de la ruleta electronica si jocurile electronice, care reprezinta valorile initiale ale inventarului sau, iar la iesirea din tura preia evidenta acelorasi valori ale contorilor electromecanici intrare/iesire, care reprezinta valorile finale ale inventarului sau, evidenta sumelor realizate pe durata schimbului sau facandu-se prin diferenta dintre valorile finale ale contorilor intrare/iesire si valorile initiale ale contorilor intrare/iesire, pentru fiecare aparat electronic in parte, respective ruleta;
- primeste la intrarea in tura un fond de castiguri, conform unei dispozitii de incasare/plata si raspunde de acesti bani pe durata serviciului sau;
- incaseaza bani reprezentand contravaloarea produselor vandute si raspunde de ei pe durata serviciului sau;
- inregistreaza pe casa de marcat toate sumele incasate din vanzarea produselor pe care le are in gestiune;
- nu are voie sa dea produse din bar fara a incasa contravaloarea acestora;
- la intrarea in tura, respectiv la iesirea din tura, trebuie sa-si faca inventarul, conform NIR-ului si raportului de gestiune;
- pe durata serviciului sau raspunde de marfa pe care a luat-o in primire la intrarea in tura;
- nu are voie sa paraseasca locul de munca pe durata serviciului;
- nu are voie sa consume bauturi alcoolice in timpul serviciului;
- nu are voie sa vanda alte produse decat cele pe care le are in gestiune conform NIR;
- nu are dreptul sa joace la ruleta electronica sau la jocurile electronice, direct sau indirect prin intermediul altor persoane;
- nu are voie sa primeasca in amanet obiecte (telefoane, bijuterii etc.) si nici sa dea produse din bar reprezentand contravaloarea acestora;
- raspunde, pe durata serviciului sau, de bunurile societatii;
- mentine ordinea si curatenia in incinta spatiului societatii cat si in imprejurimile acesteia (terasa, gradina etc.) pe durata serviciului;
- intretine utilajele din dotare in conditii corespunzatoare;
- asigura securitatea utilajelor si a accesoriilor, precum si a sigiliilor aplicate de catre organizator in scopul protejarii asupra eventualelor fraude de orice fel;
- asigura desfasurarea civilizata a jocurilor de noroc si respectarea ordinii si linistei publice;
- nu permite accesul in sala sau la aparatele de joc a persoanelor in stare de ebrietate sau a celor cu intentia vadita de a tulbura ordinea, linistea si buna desfasurare a jocurilor;
- nu permite accesul in sala de jocuri sau la aparatele de joc a persoanelor cu varsta sub 18 ani;
- nu are voie sa imprumute pe jucatori cu sume de bani in scopul participarii sau continuarii jocului, sau sa introduca impulsuri pe datorie sau in urma lasarii de gajuri;
- va avea o conduita si o infatisare civilizate;
- va anunta conducerea firmei de orice activitate de control, nereguli aparute in activitate sau de defectare a aparatelor de joc sau a casei de marcat;
- inscrie in caietul special de bani personali suma cu care intra si iese din schimb;
- intocmeste zilnic “caietul cu situatia incasarilor zilnice obtinute din activitatea de exploatare a masinilor electronice cu castiguri” asa cum este prevazut in hotararile privind conditiile de autorizare, organizare si exploatare a jocurilor de noroc, sa le puna la dispozitia organelor de control autorizate sis a le depoziteze numai in fisete incuiate si asigurate si ale caror chei se afla la administratorul societatii;
- la cerera clientilor, serveste bauturi racoritoare si cafea;
- pune la dispozitia organelor de control toate documentele ce se afla in fisetul salii de joc;
- protejeaza, impotriva distrugerii, documentele ce vor fi afisate la loc vizibil si documentele si valorile aflate in fisetul salii de joc;
- pune la dispozitia participantilor la joc caietul de reclamatii si sesizari;
- participa la instructajul periodic de securitate si sanatate in munca si situatii de urgenta, isi insuseste si respecta normele, conform legilor in vigoare.
5. Competente :
- solutioneaza reclamatiile formulate de client, iar daca neintelegerile continua anunta pe administrator.
6. Responsabilitati :
- raspunde administrativ, disciplinar, civil sau penal pentru documentele intocmite conform atributiilor de serviciu si competentelor acordate, pentru neindeplinirea sau indeplinirea defectuoasa a atributiilor de serviciu;
- nu raspunde pentru eventualele prejudicii ce pot aparea ca efect al situatiilor de forta majora, calamitatilor naturale precum si a celor generate de actiuni organizate si conduse de sindicate.
7. Conditii de ocupare a postului :
- cel putin studii gimnaziale;
- certificat de cazier judiciar;
- apt din punct de vedere medical.
Prezenta fisa a postului este anexa la Contractul individual de munca incheiat cu salariatul_______________.
Am primit un exemplar,

Data _____ Semnatura ____