Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cat dureaza pana iese o Hotarâre Judecatoreasca ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cat dureaza pana iese o Hotarâre Judecatoreasca ?

Buna seara, in data de 06.12.2019 am castigat un proces ce are obiectul unei : revendicare mobiliară, ce suna asa :
"Admite cererea .... Obligă pârâtul ...să restituie reclamantului ...bunul mobil+cheltuieli Cu drept de apel, în termen de 30 de zile de la comunicare"
Document: Hotarâre XXXX/2019 06.12.2019
Am sunat avocatul sa vad daca a iesit hotarea, si mi-a dat cu flit .
Intrebare mea este, in cat timp iese o hotrare judecatoareasca daca ea s-a pronuntat deja ?
Au trecut 30 de zile, si pe site-ul portal nu s-a mai actualizat nimic
Multumesc
Termenul mentionat de dvs este pur teoretic in practica perioada de redactare este mai lindelungata ,2-3 luni a devenit deja o perioada rezonabila dar sunt situatii cand dureaza si mult mai mult.Tineti cont de perioada sărbătorilor,de actuala perioada în care magistrații și greierii protestează și așteptați cu speranța...