avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2007 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cat dureaza pana iese o Hotarâre Judecatoreasca ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cat dureaza pana iese o Hotarâre Judecatoreasca ?

Buna seara, in data de 06.12.2019 am castigat un proces ce are obiectul unei : revendicare mobiliară, ce suna asa :
"Admite cererea .... Obligă pârâtul ...să restituie reclamantului ...bunul mobil+cheltuieli Cu drept de apel, în termen de 30 de zile de la comunicare"
Document: Hotarâre XXXX/2019 06.12.2019
Am sunat avocatul sa vad daca a iesit hotarea, si mi-a dat cu flit .
Intrebare mea este, in cat timp iese o hotrare judecatoareasca daca ea s-a pronuntat deja ?
Au trecut 30 de zile, si pe site-ul portal nu s-a mai actualizat nimic
Multumesc
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 04:35, 31 Ianuarie 2020
Termenul mentionat de dvs este pur teoretic in practica perioada de redactare este mai lindelungata ,2-3 luni a devenit deja o perioada rezonabila dar sunt situatii cand dureaza si mult mai mult.Tineti cont de perioada sărbătorilor,de actuala perioada în care magistrații și greierii protestează și așteptați cu speranța...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Emiterea unei hotărâri mioara54 mioara54 Buna ziua. Ce pot face ,daca judecatorul unei instante de fond nu a emis inca o hotarare pronuntata pe 19 noiembrie 2019? Nu exista un termen limita de 90 de ... (vezi toată discuția)
Acþiune în constatare revendicare imobiliarã, lg. 10/2001 pynu pynu Buna ziua situatia mea se prezinta in felul urmator conform celor mentionate mai jos, copiate de pe portalul ministerului justitiei : Obiect dosar: ... (vezi toată discuția)