avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Coduri CAEN pentru SRL-D foto-video
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Coduri CAEN pentru SRL-D foto-video

Buna seara,

Doresc sa imi deschid un SRL-D in domeniul foto-video.
Sunt in regula codurile CAEN pentru ceea imi doresc eu ?
5819 Alte activități de editare
5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
7420 Activități fotografice

Ma mai intereseaza cum procedez si cu privire la contractele de munca. Ce salariu trebuie sa le pun avand in vedere ca este un SRL-D ? Este adevarat ca trebuie sa tin acesti angajati minim 2 ani ca sa imi pierd statutul de SRL-D ?

Multumesc Anticipat !

Alte discuții în legătură

Cod caen activitati fotografice + filmare nunti Loredana_84 Loredana_84 Ca si cod caen pentru activitati foto am regasit 7420 - Activitati fotografice. Insa pentru filmari la nunti + editare filmari si absolut tot ce tine de partea ... (vezi toată discuția)
Calificare necesara pentru cod caen 9001, 7420, 5920, 7410, 5911? lemonn256z lemonn256z Buna ziua! Ce calificari ar fi necesare pentru activitatile cu codurile CAEN: 9001 Activităţi de interpretare artistică (spectacole) - asta pentru ... (vezi toată discuția)
Ma incadrez bine in codul caen ales? lianna_126 lianna_126 Buna ziua, Situatia mea este. firma afost infiintata in 6 ian 2009 cu cod caen :7729,7311,5621,4799. Nu avem inca activitate , vom avea in trimestrul al 2 lea ... (vezi toată discuția)