Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Comert en gros cu tutun si cafea
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Comert en gros cu tutun si cafea

Buna ziua,

Am o societate care comercializeaza in sistem en gros si en detail cafea si tigari.
As dori sa stiu daca imi trebuie autorizatie de comercializare a acestor produse si in baza carei legi se emite autorizatia si de cine.

Multumesc
Vezi codul fiscal art. 244 ind. 1 si Ordinul MF nr.334/2005. Autorizatia se emite de MF prin Directiile vamale si pentru produse accizabile. Pentru Ilfov la Vama Chitila
Mihail Cazacioc, Consilier juridic