avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Comert en gros cu tutun si cafea
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Comert en gros cu tutun si cafea

Buna ziua,

Am o societate care comercializeaza in sistem en gros si en detail cafea si tigari.
As dori sa stiu daca imi trebuie autorizatie de comercializare a acestor produse si in baza carei legi se emite autorizatia si de cine.


Multumesc
Cel mai recent răspuns: Mihail Cazacioc , Consilier juridic 17:03, 8 Decembrie 2009
Vezi codul fiscal art. 244 ind. 1 si Ordinul MF nr.334/2005. Autorizatia se emite de MF prin Directiile vamale si pentru produse accizabile. Pentru Ilfov la Vama Chitila
Ultima modificare: Marți, 8 Decembrie 2009
Mihail Cazacioc, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Importcomercializare eriklud eriklud Buna Ziua, m-ar interesa legislatia privind importul de alimente si bauturi, certificatele ISO samd. De asemenea ma intereseaza si importul de echipamente ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. pot vinde bere produsă în românia fără să am ... ScorpioVlad ScorpioVlad Buna ziua. Pot vinde bere produsă în România fără să am licență pentru vânzarea de alcool? (vezi toată discuția)
Import si vanzare online CorneliuP CorneliuP Dorim sa importam din UE si din SUA produse cosmetice auto, gen polish, detergenti si samponuri auto, ceruri auto si sa le distribuim in Romania en-detail prin ... (vezi toată discuția)