Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Recuperarea cuantului amenzii după hotărârea ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Recuperarea cuantului amenzii după hotărârea judecatoreasca

Bună ziua
Am câștigat un proces în apel cu politia România. Am fost exonorati de plata amenzii, dar aceasta a fost achitată întergral. Cum îmi pot recupera banii?
Va mulțumesc
Denage, utilizator
Trebuie sa solicitati restituirea la DITL de la domiciliul dvs.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Faceți cerere de restituire, în baza art. 168 din codul de procedura fiscala. Anexati copie după hotărârea judecătorească definitivă.
latka, utilizator