avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Recuperarea cuantului amenzii după hotărârea ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Recuperarea cuantului amenzii după hotărârea judecatoreasca

Bună ziua
Am câștigat un proces în apel cu politia România. Am fost exonorati de plata amenzii, dar aceasta a fost achitată întergral. Cum îmi pot recupera banii?
Va mulțumesc
Ultima modificare: Vineri, 31 Ianuarie 2020
Denage, utilizator
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 17:53, 31 Ianuarie 2020
Trebuie sa solicitati restituirea la DITL de la domiciliul dvs.
Ultima modificare: Vineri, 31 Ianuarie 2020
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Faceți cerere de restituire, în baza art. 168 din codul de procedura fiscala. Anexati copie după hotărârea judecătorească definitivă.
Ultima modificare: Vineri, 31 Ianuarie 2020
latka, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am decizie judecatoreasca de inlocuire a contraventiei cu avertisment ... pbogdan9 pbogdan9 Am decizie judecatoreasca de inlocuire a contraventiei cu avertisment cu consecinta exonerarii de la plata amenzii contraventionale. Am platit suma de 1000 de ... (vezi toată discuția)
Recuperare amenda circulatie platita si castigata marian201428 marian201428 cum restirui o amenda castigata prin hotarare judecatoreasca? (vezi toată discuția)
Cum recuperez o amenda platita deja? Ruxu Ruxu Buna ziua! Sotul meu a primit o amenda din cauza parcarii intr-un loc privat, dar care nu avea popicul ridicat. A platit amenda, dar apoi a si contestat ... (vezi toată discuția)