Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj

Buna eu sunt in divort cu sotul meu in italia. Legal suntem separati dar nu inca divort ati. El sa mutat in Romania in casa proprietate comun a si locuieste cu iubita lui cu care are o fata care nu e pe nu e lui. Ieri Mia spus ca a trecut partea lui de casa pe numele fetei intrebare a mea este:poate trece partea lui de casa pe numele acelei fete fara acordul meu?
nu are cum sa faca asta fara un partaj in prealabil. Trebuie sa partajati intai casa.
Evident că nu, solicitați atribuirea casei în natură către el și plata unei sulte către dvs, corespuzătore contribuției de 50% !