avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 436 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de muncă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de muncă

Bună seara , am o nelămurire , lucrez într-o companie foarte mare având următorul program 6+2( 6 zile lucrez + 2 libere ) , prind și sâmbete și duminici la muncă dar nu se plătește dublu , este normal?
Cel mai recent răspuns: Ionuț Cătălin2020 , utilizator 14:15, 5 Februarie 2020
Mulțumesc frumos , o zi bună vă doresc!

Cornel Vasile a scris:

In acest caz, sesizati ITM-ul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In perioada pandemiei mi s-au plătit 32 de ore in avans adica ... Andriubb Andriubb In perioada pandemiei mi sa plătit 32 de ore in avans adica nu am lucrat dar am fost plătit , acum am lucrat peste orele normale de lucru 4 sămbete din care ... (vezi toată discuția)
Codul muncii peujen peujen lucrez la o firma la care se lucreaza sambata,cu noul cod al muncii conform noilor reglementari repausul saptamanal trebuie sa fie de 48 de ore consecutiv de ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! doresc să știu dacă în codul muncii este prevăzut ... GABRIELUU GABRIELUU Bună ziua! Doresc să știu dacă în codul muncii este prevăzut cum sunt plătite zilele de sămbata duminică și sărbători legale ! Mulțumesc! (vezi toată discuția)