Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia 112 detasare/delegare
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia 112 detasare/delegare

Am o nelămurire legata de modificarile aduse declaratiei 112 legate de detasare/delegare.
Angajații firmei X sunt delegati sa execute niste lucrari in străinătate, nu se depasesc pe an 120 de zile (60+60) Salariatii raman angajati la firma din Ro. Firma x din Ro are contract prestari servicii cu firma Y din UE.

Din codul muncii inteleg ca salariatii sunt delegati ci nu detasati.
Cum completam declaratia 112 conform modificărilor recente? Ii trecem detasati? Sau ce alternativa avem?

alexandrabozga, utilizator