Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Reabilitare cazier
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Reabilitare cazier

Buna ziua am executat o pedeapsă de 1an 6luni am fost eliberat condiționat pe 28 iunie 2017 iar termenul final al pedepsei a fost pe 31decembrie 2017 în mandatul de executare spune că am toate drepturile interzise timp de un an de zile de la sfârșitul pedepsei din 31decembrie 2017 când pot face reabilitare de cazier mulțumesc
Dupa 4 ani si 6 luni din momentul incarcerarii, intervine reabilitarea de drept.
Buna ziua! Am fost condamnat la 4,6 ani in 19 iunie 2016, cand ar trebui sa fac reabilitarea de drept? Va mulțumesc!