avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 817 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Reabilitare cazier
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Reabilitare cazier

Buna ziua am executat o pedeapsă de 1an 6luni am fost eliberat condiționat pe 28 iunie 2017 iar termenul final al pedepsei a fost pe 31decembrie 2017 în mandatul de executare spune că am toate drepturile interzise timp de un an de zile de la sfârșitul pedepsei din 31decembrie 2017 când pot face reabilitare de cazier mulțumesc
Cel mai recent răspuns: mihai.90 , utilizator 15:49, 16 August 2024
Dupa 4 ani si 6 luni din momentul incarcerarii, intervine reabilitarea de drept.
Buna ziua! Am fost condamnat la 4,6 ani in 19 iunie 2016, cand ar trebui sa fac reabilitarea de drept? Va mulțumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Condamnat la o pedeapsa cu executare- cand ma pot reabilita? adriano_gl adriano_gl Am fost eliberat conditionat anul trecut pe 19 august; am executat 1an 2 luni si 28 de zile din condamnarea de 1 an si 10 luni pentru conducere fara permis... ... (vezi toată discuția)
Reabilitare cazier preda2017 preda2017 In luna 08.2015 am fost condamnata la 3 ani de inchisoare cu suspendare pt inselaciune fara termen de proba.cand imi pot reabilita cazierul? Multumesc (vezi toată discuția)
Pedeapsa cu executare- termen de reabilitare/calcul termen rzvrzv rzvrzv Am fost condamnat la 2 ani inchisoare in 2013 cu executare si eliberat conditionat in 2014...intrebarea mea este: cand pot sa-mi fac reabilitarea sa nu mai am ... (vezi toată discuția)