Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis suspendat 0,03 alcolemie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis suspendat 0,03 alcolemie

Buna ziua ! Am
Foat oprit de brigada rutieră mi sa pus fiola mi-a ieșit 0,03 alcolemeie am cerut proba de sânge și încă aștept rezultatele care ar trebuii sa vina 0 , după acest rezultata ce anume trebe sa urmez ca sa pot sa îmi
Recuperez permisul cât mai repede ??
Probabil vi s-a deschis dosar de conducere sub influența băuturilor alcoolice și, dacă se confirmă că nivelul alcoolemiei se situează sub cel incriminat de lege, se va da ordonanță de clasare.
Abia apoi vă veți putea recupera permisul.
.
Am înțeles ! Și încă ceva ! Am primit acea dovada de 15 zile cu drept de conducere dar a expirat și rezultatele încă nu au venit ! Cum as putea sa grăbesc un pic procesul acesta ca sa pot obține mai repede rezultatul ??
Mergeți și faceți cerere de soluționare a cauzei, la Politia rutieră, dar ei au un ritm al lor, greu de schimbat!
Nu se poate sa merg sa plătesc analizele sa le obțin mai repede ?

Revin cu încă o întrebare ! Agentul de poliție a spus ca rezultatul analizelor trebe sa vina la ei , dar cât ar trebuința dureze acest proces casca fie trimis înapoi rezultatele ?