avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 456 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... trecerea de la pensia pe caz de boala la pensia pentru ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

trecerea de la pensia pe caz de boala la pensia pentru limita de varsta

Dupa doi ani de pensie de boala am indeplinit conditiile pentru pensie la limita de varsta. Se emita o noua decizie de pensionare? Dca da se actualizeaza indicele de corectie la cel valabil in acest an sau se pastreaza cel de acum 2 ani cund a fost emisa prima decizie de pensie

Alte discuții în legătură

Indice de pensie corecție 2020 Bog8florin Bog8florin Bună seara, Vin cu o întrebare... Mama mea, a depus dosarul de pensionare,in data de 19.05,2020. In urma cu 2 zile i-a venit decizia de pensionare, cu ... (vezi toată discuția)
Indice de corecție pensie Angela. Șandru Angela. Șandru Soțul meu sa pensionat pe caz de boala in 20.11.2000 și a ieșit la limita de vârstă pe 25.01.2019 cu indice de corecție 0.00. E posibil sa nu aibă ... (vezi toată discuția)
Trecerea la pensia de limita de varsta zohnermariana zohnermariana Am iesit la pensie anticipata partial cu data de 16.10.2014.In octombrie 2015 indeplinesc conditiile pentru pensia de limita de varsta avand reducere pentru ... (vezi toată discuția)