Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Reverificare impozite, ulterior controlului de fond
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Reverificare impozite, ulterior controlului de fond

Buna seara,
Așa cum anunța avizul fiscal, se verifica impozitul pe veniturile din alte surse începând cu perioada 01.01.2016 - 2019.
Mai exact, se verifica reținerea la sursa a impozitelor pe venit aplicate prin borderourile de achiziție de la persoanele fizice.
Având in vedere ca ultimul control de fond s-a efectuat in luna mai 2018, este legală sau abuziva aceasta reverificare pentru perioada anterioară ultimului control de fond?

EcogreenMetal, utilizator